Víťazi finále 2016

Jubilejný 25. ročník celoslovenskej detskej speváckej súťaže je úspešne za nami. Mesiace príprav vyvrcholili veľkolepým finále, na ktorom sa predstavilo  9 mladých talentov zo západného, stredného a východného Slovenska. Odborná porota rozhodla, že najlepší spevácky výkon v sprievode živej kapely predviedla v sále Kulturparku Henrieta Kováčiková z Kláštora pod Znievom. Druhé miesto si vyspieval Branislav Malina zo Sekúl a tretiu priečku obsadila Lenka Berkešová z Levíc.

Jubilejný ročník celoslovenskej detskej speváckej súťaže je úspešne za nami. Aj v tomto ročníku deti ukázali, že má zmysel vo Hviezdičke pokračovať ďalej, a že mladé generácie majú záujem spievať a majú aj talent. Oproti úplným začiatkom súťaže po štvrťstoročí však vidieť, ako sa zmenil vzťah detí k hudbe – aj k tej slovenskej. Deti vo všeobecnosti menej spievajú, ako kedysi,“ povedal organizátor súťaže, Vlado Železňák st.

Všetci finalisti, ktorí prešli predchádzajúcimi kolami, spolupracovali počas príprav na vystúpenie so svojimi koučami. V tomto ročníku to boli speváčka Jana Kozáková z kapely Mukatado, speváčka Barbora Hazuchová a Peter Pačut alias Freddie Mercury. Zhodli sa, že výber bol naozaj ťažký.

„Cieľom súťaže je stále  podchytávať  mladé spevácke talenty, aby sa mohli rozvíjať v oblasti hudby. Aj preto sme hodnotili rôzne kritériá:, hlas, intonácia, rytmika,“ dodal Vlado Železňák st.

Tento rok Hviezdička oslavuje svoje 25. výročie. Po skončený tohto ročníka sa už čoskoro rozbehnú prípravy toho ďalšieho a tak aj o rok talentovaní detský speváci dostanú možnosť ukázať čo je v nich.

Kompletný zoznam ocenených finalistov:

1. miesto: Henrieta Kováčiková – Kláštor pod Znievom

2. miesto: Branislav Malina – Sekula, okr. Senica

3. miesto: Lenka Berkešová – Levice

za originálny výber a pódiový prejav: Sabína Grešová – Košice

za vyvážený spevácky a pohybový prejav: Laura Pavligová – Kežmarok

za zaujímavú interpretáciu súťažnej skladby: Natália Maderová – Ružomberok

za účasť: Ivana Kilianová – Sereď

Jakub Kuchár – Prešov

Simona Polláková – Jelšava, Revúca

za účasť v súťaži Náš hit:

ZŠ Staničná 13, Košice

ZŠ Užhorodská 39, Košice