Ahoj Hviezdičkári, tak ideme na to. Od februára začíname semifinálové kolá tretieho ročníka našej súťaže. Vymysleli sme niekoľko noviniek a tak Vás chcem o nich informovať.

Čo Vás isto poteší, je možnosť v oboch kategóriách spievať pesničku aj podľa vlastného výberu z domácej či zahraničnej tvorby. Vychádzame Vám v ústrety aby ste mali neobmedzený výber a tak aj možnosť prezentovať sa v čo najlepšom svetle. Dúfam, že to oceníte.

Určite sa znovu budeme podieľať na realizácií semifinálových kôl ako sme to robili v prvom ročníku. V tom druhom sme to nechali na vás. Konštatovali ste, že s našou scénou, svetlami a ozvučením to bolo profesionálnejšie. A keďže chceme aby aj školské kolá vyzerali profi, volajte nás, dohodneme sa.

Záverečné slovenské finále bude opäť v Košiciach. Rozhodli sme sa že víťaz získa popri cenách, ktoré zatiaľ vždy boli bohaté, aj videoklip. Ďalšou novinkou na rozdiel od minulých ročníkov bude spievanie nie s hudobným podkladom, ale so živou kapelou a to už bude naozaj zaujímavé.

Takže toľko k novinkám. Všetko čo Vás zaujíma, alebo čo Vám nie je jasné zodpovieme, vysvetlíme. Ak budete mať záujem pani učiteľky a páni učitelia o spoluprácu na školskom kole, čím skôr nás volajte, aby sme naplánovali termíny.

Hviezdička: Finále 2012

Ahoj hviezdičkári,
pozdravujem všetkých, ktorí chodia na našu stránku len tak zo zvedavosti, pozdravujem všetkých, ktorí sa zúčastnili našich súťažných kôl, alebo výberov. Chcem vás informovať čo sa všetko v poslednej dobe udialo, ale aj čo sa udeje.

Poďme teda po poriadku. Máme za sebou slovenské finále Hviezdičky. Uskutočnilo sa 24.10.2012 v košickom Jumbo centre. Ak ste nezachytili výsledky, vedzte, že v mladšej kategórií zvíťazila Lucia Jarošíková z Margecian a v staršej kategórií sa z víťazstva tešila Salome Bindová z Čane.

Čím sme boli iní v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi? Vrátili sme sa do veľkých priestorov Jumbo centra a súťažiacim tak tlieskalo skoro 400 divákov. Mali sme peknú scénu, opäť sme dianie na pódiu prenášali na veľké plátna po stranách scény a vyzeralo to naozaj pekne. O filmovanie a projekciu sa postarali žiaci odboru audiovizuálnej a multimediálnej tvorby Súkromnej základnej umeleckej školy Vlada železňáka. Postupne sa za kamerou a strihacím pultom vystriedali: Valentína Juhaszová, Barbora Harčaríková, Radka Škovránová, Kristína Rišková, Kristián Stoľar a Mirka Humeníková. Tento nový odbor vedú učiteľky Lucia a Simona Šoltésové. Popritom sme z celého diania nakrútili niekoľko videí a vy si ich už môžete na tejto stránke pozrieť.

Čo bola absolútna novinka, starší speváci si jednu pesničku zaspievali s doprovodom hudobnej skupiny. Všetci si to naozaj pochvaľovali a dokonca niektorí vyhlásili, že sa im spievalo lepšie, lebo sa nemuseli naháňať za presným rytmom z CD. Bol to z našej strany druhý pokus a určite v tom budeme pokračovať. Prvý krát sme to skúsili na stredoslovenskom finále v Martine. Pre spevákov to bola naozaj neoceniteľná skúsenosť.

Záznamy z finále súťaže Hviezdička

Už sme si zvykli, že prvé školské kolá štartujete od januára. Akceptujeme to, i keď podľa štatútu ich môžete organizovať už od začiatku školského roka. Nevadí, tak vám to vyhovuje viac a my sa samozrejme prispôsobíme. Takže, ak ste sa do našej súťaže ešte nikdy nezapojili, urobte tak v tomto ročníku. Vyberte si pesničku z Hviezdičky, vyberte si pesničku podľa vlastného výberu, začnite ich nacvičovať tak, aby ste sa dostali až do záverečného finále. Zatiaľ je to všetko, cvičte, spievajte, počúvajte hudbu a nezabudnite: Keď chceš spievať pesničky, prihlás sa do Hviezdičky“.

Videovizitky