Viem, že ste myšlienkami možno ešte na prázdninách, ale všetko beží veľmi rýchlo a tak len pripomínam, že sa začal nový školský rok. Neviem ako Vy, no my sa už naňho naozaj tešíme. Nie na učenie, lebo to už máme dávno za sebou, ale na stretnutia s Vami, na novú spoluprácu, na nové spevácke talenty, ktoré nás v tomto ročníku súťaže prekvapia. Nový školský rok pre nás znamená aj jeden koniec ale aj jeden začiatok. Nie, nejde o žiadnu veľkú filozofiu len o jednoduchý fakt. Koniec znamená, že je pred nami záverečné finále minulého ročníka Hviezdičky a začiatok znamená štart nového ročníka.

Takže len Vám pripomíname: „Ak chceš spievať pesničky, prihlás sa do Hviezdičky“. Pravidlá sme nezmenili, prečítajte si štatút, ponuku pesničiek sme rozširovali postupne, takže z našej strany zatiaľ žiadne nové nepribudnú. Iba ak by ste niečo ponúkli Vy. Takže toto je z našej strany výzva: „ak máte pocit, že ste zložili pesničku storočia, niečo bombastické, sem s ňou“. Posúdime a ak bude naozaj „dobrá, vhodná, milá…“ zaradíme ju do ponuky. Vyzývame aj textárov: „Ak máte výborný text, pošlite nám ho“. Text zhudobníme, zaranžujeme a nasadíme do ponuky. A ešte jedna, posledná výzva, čokoľvek Vás v súvislosti so súťažou napadne, niečo inšpirujúce, originálne, dajte nám o tom vedieť. Vašim nápadom obohatíme súťaž

Záverečné finále sa uskutoční 16.11.2011 v Košiciach. S veľkou scénou, s výbornou zvukovou a svetelnou aparatúrou, s dobrými cenami a skvelým publikom. Porota bude hodnotiť 13-tich finalistov, ktorých Vám od októbra budeme postupne na tejto stránke predstavovať obrazovo, hudobne, ale aj slovne. Sledujte priebežné info, aby ste mali všetky informácie z prvej ruky. To platí aj pre Vás, ktorí sa do našej súťaže chcete zapojiť v tomto ročníku. Máte na to dostatok času. Kliknite si na playlist pesničiek a dobre si vyberte. Prízvukujem „dobre“, lebo tam boli najväčšie rezervy. Nie celkom vhodné pesničky na príslušný hlas, povahu a výzor speváka. Ak mi hoci len mierny pohyb s mikrofónom robí problém, radšej si nevyberiem pesničku, pri ktorej tancuje skoro celá sála, len spevák nie. Na výber je dostatok dajme tomu pomalých pesničiek, kde sa od speváka nežiada žiaden veľký tanečný výkon. A platí to aj opačne. Pohybovo nadaným spevákom sa určite viac hodí pesnička, pri ktorej to môžu tanečne „rozbaliť“. Ale boli aj iné prípady: zlý výber pesničky po stránke hlasového rozsahu, zlý výber pesničky z hľadiska nevhodnosti textu a následne adekvátneho prejavu. Toto všetko hodnotila porota od tých najzákladnejších školských kôl a to bude hodnotiť v záverečnom finále.

Nie všade sme v minulom školskom roku boli, no dohodli sme sa, že v tomto ročníku súťaže budeme veľa cestovať. Chceme sa podieľať na organizácii akýchkoľvek kôl, ak nás samozrejme budete chcieť. Toto je teda jedna z ďalších našich ponúk smerovaná predovšetkým na učiteľov. Pomôžeme zorganizovať školské kolo priamo u Vás. Môžeme pomôcť pri korepetícii so spevákmi, dovezieme aparatúru, scénu, ale aj pekné ceny, pripravíme scenár semifinálového kola. Dlho nerozmýšľajte a využite našu ponuku.

Myslím, že pre začiatok je to všetko. Máte teraz veľa iných povinností, tak si ich svedomito plňte, no sem tam sa preklikajte aj na našu stránku. Nájdete tam aktuálne informácie o pripravovanom finále, ale aj informácie o novom ročníku súťaže.

Majte sa a nezabudnite: „Keď chceš spievať pesničky, prihlás sa do Hviezdičky“.