Viem, že život nie je iba o spievaní, no spievalo sa vždy a pesničky sú našimi dennými spoločníkmi. Asi to máme v krvi. Všetci, aj veľkí, aj malí. A mám to aj ja, lebo už takmer 20 rokov hľadám Vás, detské talenty, pomáham Vám, radím a píšem pre Vás pesničky. Za túto dobu som zistil, že chcete spievať, chcete súťažiť a chcete sa aj páčiť. Nie som si celkom istý, či máte dosť vhodných príležitostí a tak Vám jednu ponúkam: Prvý ročník detskej speváckej súťaže “HVIEZDIČKA”. Je pokračovaním populárnej televíznej relácie, ktorú som pre STV pripravoval skoro 10 rokov. Začínali v nej mnohí, dnes už populárni, speváci: Daniela a Veronika Nízlové, Kristína, Natália Hatalová, Anavi a ďalší.

Čím bude súťaž jedinečná? V prvom rade v spievaní pôvodných pesničiek napísaných špeciálne pre Vás. Z našej ponuky si určite vyberiete sami tú, ktorá sa Vám hodí najviac a s ňou ak budete dobrí, môžete postúpiť až do slovenského finále. Vo finále pesničky vymeníme a celú súťaž ešte viac zatraktívnime. Ako? Každý finalista bude mať svojho “radcu”, ktorým bude populárny spevák, speváčka, alebo skupina. Práve oni pomôžu finalistom pripraviť sa na súťaž čo najlepšie. Vás finalistov bude doprevádzať hudobná skupina, čo bude isto zážitok. Ale tým to ešte neskončí, lebo dvaja víťazi postúpia do medzinárodnej súťaže “Children´s Eurostar”. Myslím si, že toto je už naozaj riadna výzva pre Vás, ktorí viete spievať a chcete súťažiť. Zďaleka som však nespomenul všetko, čím bude súťaž výnimočná. Preto si prečítajte propozície, kde je to uvedené podrobnejšie.

Podstatné je to, že súťaž je tu. Želám si teda, aby sa stala takou populárnou a úspešnou, ako bola televízna Hviezdička, aby sa do nej prihlásilo čo najviac dobrých spevákov a aby sa “Pesničky z Hviezdičky” stali Vašimi obľúbenými. Želám si, aby všetky kolá prebehli tak, ako sme si to vymysleli a aby sa Vám spevákom spievalo fantasticky. Želám si, aby sme našli také talenty, ktorým budeme môcť písať pesničky, vydávať CD a nakrúcať videoklipy…

Takže otázka prvá: V ktorej časti súťaže sa dnes nachádzame?

Ahoj hviezdičkári, konečne sme sa po hektickom začiatku školského roka trocha ukľudnili a v tejto chvíli úplne v pohode, sústredený iba na Vás začínam písať to, čo Vás zrejme bude zaujímať najviac.

Takže otázka prvá: V ktorej časti súťaže sa dnes nachádzame?

Predstavte si, že sme pred finále. Šťastlivo sme absolvovali všetky školské, okresné a regionálne kolá. Niekde to vyzeralo naozaj super a počuli sme veľa dobrých spevákov, niekde to bolo trochu chudobnejšie a zistili sme, že si viac spievate ľudové pesničky. To je dobre, hlavný je Váš záujem o spev. Je nám jasné, že predsa nie je najdôležitejší na svete, ale teší nás, že to niektorí berú naozaj úplne vážne. Skvelý spev, dobrý výber pesničky, k tomu adekvátny spevácky výraz, to nás niekde celkom milo prekvapilo. Ale počuli a videli sme aj katastrofy. Zlý výber pesničky, veľké sebavedomie a žiadna sebakritika. Naviac, po vyslovení nášho názoru, sme boli najhorší na svete. Ale tak to už chodí. V zásade sme boli spokojní, lebo toto bol iba nultý, štartovací, alebo aj testovací ročník. Bez veľkej reklamy v médiách ste sa aj tak výrazne zapojili do súťaže. Najviac spevákov sa prihlásilo na Východe Slovenska, no s tým sme aj rátali. Prekvapila nás účasť spevákov zo Západného Slovenska a zvlášť z Bratislavy a s tým, to sa priznám, sme nerátali. Veľké rezervy máme na Strednom Slovensku, mimo Martina a okolia, ktorý bol v pohode, lebo tam realizujeme Hviezdičku už niekoľko rokov. Takže speváci z ďalších miest Stredného Slovenska, na Vás sa tešíme.

Otázka druhá: Kedy a kde sa uskutoční finále?

Náš zámer bol uskutočniť ho v Martine, ale keďže tam už roky organizujeme regionálne finále, rozhodli sme sa pre naše domovské mesto Košice. Tu Hviezdička kedysi dávno vznikla a paradoxne už niekoľko rokov sme v Košiciach túto súťaž neorganizovali. Teraz to chceme napraviť záverečným slovenským finále Hviezdičky 24.11.2010 v známom košickom Jambo centre.

Otázka tretia: Koľko spevákov bude vo finále spievať?

Z jednotlivých kôl sa do Košíc prebojovalo 14 spevákov. Tí budú súťažiť o absolutného víťaza v kategórií mladších spevákov a o absolutného víťaza v kategórií starších spevákov. A nielen o to, ale aj o super ceny: hudobné nástroje, audio techniku, športové doplnky a ďalšie zaujímavé ceny. Naozaj sa to oplatí. Viem, že do Košíc prísť nemôžete, preto v druhej polovici novembra nasadíme na tento web súťažné klipy s finalistami a Vy budete môcť hlasovať za svojho favorita. Z finále určite pripravíme niekoľkominútový zostrih, aby ste mali predstavu kde sa spievalo, aká bola scéna, koľko ľudí bolo v sále, ako tlieskali, ako sa zabávali, ale predovšetkým ako spievali finalisti. Tešte sa na to.

Otázka posledná: Ako to bude s ďalším ročníkom?

Jednoducho, už teraz sa pripravujte. Ponuku pesničiek rozšírime o ďalšie, ktoré nasadíme po finále. Opäť si budete iba klikať a vyberať. Všetko pôjde tak ako v prvom, alebo nultom ročníku, len s väčšou propagáciou, aby ste mali viac informácií. Od januára sa začne kolotoč školských, okresných, krajských, alebo regionálnych kôl. Pre dnešok je to všetko čo som mal na srdci. Pre istotu sledujte tento web, píšte, meilujte, otravujte, pýtajte sa a zapamätajte si: Ak chceš spievať pesničky, prihlás sa do Hviezdičky!

VIDEOVIZITKY

1. kategória:

2. kategória: